Not: MTV Elektronik İstanbul - Anadolu Yakasında hizmet vermektedir. İstanbul Anadolu Yakası ve civarı dışında servis hizmeti almak veya servis şikayet ve yorumlarınız için www.lg.com/tr web adresinden LG Resmi Web Sitesini ziyaret edebilir ya da 444 6 543 çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.

LG Plazma Yetkili Servisi

LG Plazma Yetkili Servisi

LG plazma yetkili servisi cihazın bakım, montaj, arıza ve onarım gibi tüm ihtiyaçlarına kalıcı çözümler getiriyor. Alanında uzman teknik ekip, orijinal yedek parça ve aksesuar stoklarıyla sorunları yerinde çözüyor. Cihazlarınızın kurulumu ve montajı esnasında teknik ekipten mutlaka yardım istemeli ve cihazın kurulumunu profesyonel kişiler tarafından yaptırmalısınız. Unutmayın, yetkili servise yaptırılmayan montaj işlemleri garanti kapsamına girmeyecektir.

LG Plazma Kurulumu

LG Plazma diğer televizyonlara göre çok daha farklı özelliklere sahiptir. Bu sebeple TV’nin hem kurulumunu doğru şekilde yapmak hem de tüm özelliklerini öğrenmek için profesyonel bir ekipten destek alınmalıdır. LG plazma servisleri bu konuda tüketicilere yardım ediyor ve tüm teknik detaylar konusunda bilgilendirmeler yapıyor. Plazmanın modeline göre değişen özelliklerin en önemlisi USB film izlemektir.  Zaten son dönemde bu modelin bu kadar popüler olmasının da sebeplerinden biridir.  Televizyonun bu özelliği sayesinde dilediğiniz filmi rahatlıkla izleyebilir ve yenilerini aktarabilirsiniz. Yapmanız gerek tek şey USB girişine Flash Disk veya Harici Disk takmak… Geriye kalan tek şey izlemek istediğiniz filmi seçmek.  

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

  • Plazma TV’nin bulunacağı yer yetkili servisle beraber belirlenmelidir. İnce yapısı nedeniyle en güvenli alanda konumlanmalıdır. 
  • Plazma TV duvara monte edilecekse pencerelerin bulunduğu yer dikkate alınmalı ve güneş ışığına maruz kalacak yerlerden uzak durulmalıdır.
  • Doğru yer belirlendikten sonra cihazın montaj işlemi ve kurulumu profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Cihazın sahip olduğu aparatlar doğru monte edilmeli ve sağlam olduğundan emin olunmalıdır.
  • Oturma alanı TV’nin durduğu yere göre konumlanmalıdır. 

LG Plazma Servisi Bakım ve Onarım

LG Plazma Usb Film İzleme TV’inize yıl içerisinde belli aralıklarla bakım yaptırmak, olası arızalara karşı önlem almanıza, cihazınızdan verimli performansla çalışmasına ve ihtiyaç duyabilecek yedek parçaları temin etmenize yardımcı olacaktır. LG plazma teknik servis bu açıdan tüketicilerin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor ve onları doğru bir şekilde yönlendiriyor. Özellikle yedek parça ve aksesuarlarını tanıtarak cihazınızı daha kullanışlı hale getiriyor ve ömürlerini uzatıyor. 

Plazmada Sık Karşılaşılan Sorunlar

Plazma televizyonların teknik detaylarının fazla olması belli arızaları da beraberinde getiriyor. Yıllık bakımları düzenli yaptırarak bu riski azaltabilir ve televizyonunuzu güvenle kullanabilirsiniz. Karşılaşabileceğiniz sorunları görüntü, ses, güç ve kumanda olmak üzere 4 ana başlıkta toplamak mümkündür. Her arızanın çözümü farklıdır ve belirtileri şu şekildedir.

Plazmayla ilgili karşılaşılan sorunlar başlıca şu şekildedir;

  • Görüntünün donması, kararması ve gölgeler olması TV’lerde karşılaşılabilir problemlerdendir. Ekranla ilgili yaşanan sıkıntılarda teknik servisten destek alınmalıdır.
  • Sesin aniden yükselmesi ve alçalması TV’nin hoparlör ayarlarında sıkıntı olduğunu gösterir. Teknik bilgi gerektirdiği için kullanıcıların müdahalede bulunmaması tavsiye edilmektedir.  
  • TV’nin uzaktan kumanda edilmemesi durumunda önce cihazın temiz olduğundan emin olunmalıdır. Toz ve lekeler sinyalin gitmesine engel olabilir.

Sesin olması ancak görüntünün tamamen kaybolması da ekranla ilgili sorunlardan biridir. Yedek parçalardan biri arızalanmış olabilir. Teknik servisten destek isteyebilirsiniz.  

 

Servis Talep Formu

LG Servis Talep Formu

Plazma Servisi

LG Plazma Servis Hizmeti

LG Plazma Servis Hizmeti

Türkiye'nin tüm bölgelerine alanında profesyonel teknik ekiplerimizle, haftanın 7 günü 24 saat LG plazma yetkili servisi olarak hizmet veriyoruz.

 

Fiyat Politikası

Fiyat Politikası

Müşterilerin tüm beklentilerini göz önünde bulundurarak uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile tüketicilerin memnuniyetine önem veriyoruz.

 

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet Bölgelerimiz

Sizlere en iyi hizmet kalitesini sunabilmek için İstanbul genelinde ki teknik ekipman ve uzman personelle donatılmış gezici araçlarımızın güzergahları; Göztepe, Küçükyalı, Kartal, Kozyatağı, devamı için tıklayın.

 

LG Plazma Tv Arızaları

LG Plazma Tv Arızaları

Cihazınızla ilgili bir problem yaşadığınızda teknik ekibi arayarak LG plazma tv arıza kod numaralarını söyleyebilir ve elemanlarımız gelene kadar güvenlik tedbirleri alabilirsiniz.

 

LG Plazma TV Ayarları

LG Plazma Tv Ayarları

Televizyonunuzun menüsünden LG plazma TV ayarları ile alakalı birçok seçenek vardır. Kendi isteğinize bağlı olarak bu ayarları değiştirebilir ve TV’nizi özelleştirebilirsiniz.

 

Kullanım Kılavuzu

Kullanım KılavuzuLG plazma tv kullanma kılavuzu ile cihazınızı daha yakından tanıyabilir ve TV özellikleri ile ürününüzü keşfederek televizyon keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

 

Plazma Bayileri

Lg Bayiler

Plazma bayileri; İstanbul başta olmak üzere, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde ve Türkiye’nin tüm illerinde sizlere hizmet veren bayi listesine www.lg.com adresinden ulaşabilirsiniz.


Konum: Ana Sayfa Plazma

LG Yetkili Servisi

LG Yetkili Servisi Tüketicilerin beklentilerini maksimum düzeyde karşılamak ve zamandan tasarruf etmek amacıyla, geniş araç filomuz gezici araçlarıyla görev yapmaktadır.

Son Teknolojiyle Donatılmış Ekipmanlar

Son Teknoloji Donanımlar Son teknolojiyle donatılmış ekipmanlarla hizmet veren teknik ekip, cihazların ilk alındığı gün gibi yüksek verimle çalışmasını sağlıyor ve kullanım ömrünü uzatıyor.

Eğitimli Servis Ekibi

Eğitimli Servis Ekibi Alanında uzman ve sertifikalı kişilerden oluşan LG yetkili servis ekibi, cihazların tüm parçalarını yakından tanıyor ve arıza durumunda en hızlı şekilde çözüm üretiyor.

Kalite Ve Ucuzluk Bir Arada

Kalite Ve Ucuzluk Bir Arada LG yetkili servisi, kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışını ucuz fiyat ve cazip ödeme koşullarıyla bir araya getiriyor ve tüketicilerin bütçesine dost çözümler sunuyor.